Opinie o Nas IBUPAR, tabletki drażowane - 200mg, 10 sztuk

Kategorie

IBUPAR, tabletki drażowane - 200mg, 10 sztuk

Kod produktu: 8024811
Dostępność:
Jest na Pokornej 2 Jest na Pokornej 2
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 10 tabl.
Postać i dawka: tabl.drażow. 0,2 g
EAN: 5909991070212
Data ważności: 2019.09.30
szt.
3,32 zł


Wskazania:

  •   Bóle słabe do umiarkowanych różnego pochodzenia, np. bóle głowy, również migrenowe, bóle zębów, mięśni, kości i stawów, bóle pourazowe, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. 
  •   Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia).
  •   Bolesne miesiączkowanie.

Przeciwwskazania:

  •   Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. 
  •   Czynna lub występująca w przeszłości choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ. 
  •   Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca.
  •   Istniejące lub występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. 
  •   Ostatnie trzy miesiące ciąży. 
  •   Jednoczesne przyjmowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym wybiórczych inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). 
  •   Skaza krwotoczna.

Działanie: Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

Możliwe działania niepożądane: 

  • Często: wysypki, w tym plamisto-grudkowe; zmniejszenie łaknienia.
  • Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle w nadbrzuszu, bóle kurczowe w jamie brzusznej, dyskomfort w nadbrzuszu, zgaga; ból głowy; mroczki, niewyraźne widzenie, podwójne widzenie, zaburzenia widzenia barwnego; pokrzywka, świąd, łysienie; zespół objawów z bólami brzucha, gorączką, dreszczami, nudnościami i wymiotami; suchość błony śluzowej jamy ustnej, owrzodzenia dziąseł, nieżyt nosa.
  • Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka; zawroty głowy, bezsenność lub senność, pobudzenie, nerwowość i uczucie zmęczenia.
  • Bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenia błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna; jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zaburzenia świadomości; depresja, zaburzenia emocjonalne; szumy uszne, zaburzenia słuchu; azotemia, krwiomocz, niewydolność nerek, w tym ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zmniejszenie klirensu kreatyniny, wielomocz, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu); zaburzenia czynności wątroby, dodatnie testy czynnościowe wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, zapalenie wątroby, żółtaczka; agranulocytoza, niedokrwistość aplastyczna, niedokrwistość hemolityczna, niekiedy z dodatnim odczynem Coombsa, eozynofilia, leukopenia, neutropenia, trombocytopenia z plamicą lub bez, zmniejszenie stężenia hemoglobiny lub hematokrytu; rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka; ostre reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, niedociśnienie tętnicze, częstoskurcz lub ostry wstrząs, reakcje bronchospastyczne, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli. Podczas stosowania wysokich dawek NLPZ odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Przyjmowanie ibuprofenu szczególnie długotrwale w dużych dawkach (2400 mg/dobę), może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zatorów tętnic (np. zawał serca, udar).

Zawartość opakowania: 10 tabletek.

Skład: 1 tabletka zawiera: substancję czynną: ibuprofen 200 mg oraz substancje pomocnicze.

Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:  dawka początkowa wynosi od 200 mg do 400 mg (od 1 tabletki do 2 tabletek) jednorazowo lub od 200 mg do 400 mg (od 1 tabletki do 2 tabletek) co 4 do 6 godzin, w miarę potrzeby. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (6 tabletek) na dobę. 

Podmiot odpowiedzialny: Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 5, 95-200 Pabianice

Informacje o produkcie: Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 5, 95-200 Pabianice

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Płatności