Opinie o Nas PARACETAMOL 500MG (Biofarm), tabletki - 20 sztuk

Kategorie

PARACETAMOL 500MG (Biofarm), tabletki - 20 sztuk

Kod produktu: 6067201
Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Paracetamolum
Opakowanie: 20 tabl.
Postać i dawka: tabl. 0,5 g
EAN: 5909990734849
Data ważności: 2020.09.30
szt.
3,73 zł

Bestseller !!! Super oferta.


Wskazania: Paracetamol stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, w bólu zębów i w bólach menstruacyjnych. Paracetamol wskazany jest jako lek przeciwgorączkowy w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Szczególnie przydatny jest w przypadku nadwrażliwości na salicylany.

Przeciwwskazania: Nie stosować leku Paracetamol Biofarm:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • jeśli pacjent cierpi na chorobę alkoholową,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Zachować szczególną ostrożność:

  • jeśli pacjent jest uczulony na kwas acetylosalicylowy,
  • jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające w swoim składzie paracetamol,
  • jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby i nerek,
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, a w szczególności o następujących: metoklopramid, domperidon, cholestyramina, doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryn, leki nasenne, przecipadaczkowe, salicylamid, kofeina, inhibitory MAO, NLPZ.

Ciąża i karmienie piersią: Badania epidemiologiczne nie wykazały żadnego szkodliwego działania paracetamolu podawanego w zalecanych dawkach. Paracetamol jest wydzielany do mleka matki w ilościach nie mających znaczenia klinicznego.

Działanie: Paracetamol Biofarm jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Nie działa przeciwzapalnie.

Działania niepożądane: Paracetamol stosowany w zalecanych dawkach terapeutycznych, zwykle nie wywiera działań niepożądanych. Działania niepożądane mogące wystąpić po przyjęciu paracetamolu należą do rzadkich (występujących mniej niż u 1 osoby na 1000) i są to:

  • złe samopoczucie,
  • niedociśnienie,
  • podwyższone stężenie enzymów wątrobowych,

bardzo rzadkich (występujących u mniej niż jednej osoby na 10 000 łącznie z pojedynczymi przypadkami):

  • reakcje nadwrażliwości
  • zmiany w obrazie morfologicznym (trombocytopenia, leukopenia, neutropenia).

Skład: Paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze. Inne składniki leku: skrobia żelowana, krospowidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.

Zawartość opakowania: 20 tabletek

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież: Maksymalna dawka dobowa dla osób dorosłych nie powinna przekroczyć 4 g (8 tabletek). Lek ten u dorosłych zwykle stosuje się jednorazowo w ilości od 1 do 2 tabletek. W utrzymującym się bólu przyjmuje się od 2 do 4 razy na dobę od 1 do 2 tabletek, nie częściej niż co 4 godziny. W bólach nowotworowych - 10 mg /kg m.c./ dawkę co 4 godziny, zwykle w połączeniu z lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: Doustnie podaje się połowę dawki przewidzianej dla dorosłych z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi dawkami.
Dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat: Dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 6 lat paracetamol podawać można stosując go w ilości 10 mg/ kg m.c./ dawkę w odstępach nie mniejszych niż co 6 godzin.

Podmiot odpowiedzialny: BIOFARM Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Informacja o produkcie: BIOFARM Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Płatności