Opinie o Nas BALS SULPHUR, żel - 300g

Kategorie

BALS SULPHUR, żel - 300g

Dostępność:
Jest na Pełczyńskiego 32 Jest na Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Opakowanie: 300 g
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990354511
szt.
24,13 zł

Bestseller !!! Super oferta.


Bals Sulphur Żel to naturalny, polski lek na bazie solanki siarczkowej pochodzącej ze źródeł mineralnych znanych od prawie 200 lat uzdrowisk: Busko Zdrój i Solec Zdrój.

Wskazania:

  • Choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa,
  • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK),
  • Bólowe zespoły szyjne, barkowe i lędźwiowo – krzyżowe,
  • Bóle, obrzęki po stłuczeniach, zwichnięciach i w rehabilitacji po urazach narządu ruchu,
  • Pomocniczo w reumatoidalnym zapaleniu stawów (rzs),
  • Żel może być stosowany w zabiegach jonoforezy (katoda) oraz fonoforezy (ultradźwięki) w chorobie zwyrodnieniowej stawów i zapaleniu okołostawowym.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek skłądnik preparatu. Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Działanie: Żel zawiera aktywne biologicznie związki siarki: siarkę dwuwartościowej (S2-), jon wodorosiarczkowy (SH-); siarkę koloidalną oraz liczne jony: wapnia, magnezu, sodu, potasu, chlorki, jodki, bromki i inne pierwiastki śladowe. Solanka siarczkowa w kontakcie ze skórą tworzy tzw. „płaszcz solny” doprowadzając do zmian ładunku elektrycznego skóry, co powoduje lepsze wchłanianie składników leczniczych.

Działanie solanki wspomaga dodany do żelu mentol, który także wspomaga przenikanie substancji aplikowanych miejscowo na skórę. Sole drażnią zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze właściwej, dzięki czemu następuje poprawa mikrokrążenia w tkankach sprzyjająca resorpcji ognisk zapalnych. Jony siarki przenikając do stawów i otaczających tkanek, biorą udział w syntezie kwasu chondroitynosiarkowego – głównego składnika budulcowego chrząstki stawowej.

Lek wyraźnie zmniejsza ból i obrzęk pourazowy oraz przyspiesza poprawę funkcji kończyn po urazie. Aplikowanie leku w okolice kręgosłupa zmniejsza jego bóle i poprawia jego ruchomość. Leczenie żelem w istotny sposób poprawia funkcję ręki reumatoidalnej, znacząco poprawia także funkcje aparatu ruchu. W odróżnieniu od kąpieli siarczkowych (wyeliminowanie czynnika termicznego i hydrostatycznego) stosowanie żelu nie obciąża układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Skład: w 100g: substancja czynna: 96,5g 2,1% wody chlorkowo-sodowej (solanka) siarczkowej, jodkowej. Substancje pomocnicze: 1,2g etanolu 70%; 0,1g metanolu; 0,2g etylu p-hydroksybenzoesanu; metylocelulozy qs.

Zawartość opakowania: 300 ml

Dawkowanie: Bals sulphur żel, stosować na skórę, 2-3 razy na dobę wcierać w okolicy chorych stawów i mięśni, lekko masując. Zaleca się stosować przez 2-3 tygodnie. Po użyciu preparatu szczelnie zamknąć butelkę.

Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Sulphur Zdrój” Exim 28-100 Busko- Zdrój, ul. Rokosza 18

Informacja o produkcie: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Sulphur Zdrój” Exim 28-100 Busko- Zdrój, ul. Rokosza 18.

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Płatności