Opinie o Nas BIOTEBAL, tabletki - 5mg, 30 sztuk

Kategorie

BIOTEBAL, tabletki - 5mg, 30 sztuk

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Biotinum
Opakowanie: 30 tabl. (blistry)
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990638956
Data ważności: 2020.06.30
szt.
26,40 zł21,99 zł

Bestseller !!! Super oferta.


Wskazania: BIOTEBAL Lek należący do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B.

Wskazany przy niedoborze biotyny.

Przeciwwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku BIOTEBAL.

Działanie: Niedobór biotyny powoduje u ludzi zapalenie skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, zapalenie spojówek, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwość, zaburzenia przemiany tłuszczów.

Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

Działanie niepożądane: W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe i pokrzywka.

Uwagi:

Stosowanie innych leków: Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) oraz alkohol powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.
Hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach.
Stosowanie leku BIOTEBAL z jedzeniem i piciem: Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny.

Ciąża i karmienie piersią: Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

  • Ilość biotyny zawarta w leku BIOTEBAL znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.
  • Ilość biotyny zawarta w leku BIOTEBAL znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka kobiecego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Z tego powodu leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Właściwości biotyny oraz rodzaj stwierdzanych działań niepożądanych wskazują, że lek nie wpływa niekorzystnie na wykonywanie tych czynności.

Skład: Substancją czynną leku jest biotyna. Jedna tabletka zawiera odpowiednio 2,5 mg lub 5 mg biotyny.

Ponadto lek zawiera: sorbitol, magnezu stearynian, krzemionkę koloidalną.

Zawartość opakowania: 30 sztuk

Dawkowanie: zwykle 2,5 mg do 5 mg na dobę.

Podmiot odpowiedzialny: Polfa Warszawa S.A., ul. Karolkowa 22/24, 01-207 Warszawa, Polska

Informacja o produkcie: Polfa Warszawa S.A., ul. Karolkowa 22/24, 01-207 Warszawa, Polska

Informacje dodatkowe:

  • Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30C, w oryginalnym opakowaniu.
  • Chronić przed wilgocią.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Płatności