Opinie o Nas DIFORTAN ZEL 50G

Kategorie

DIFORTAN ZEL 50G

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Substancja czynna: Etofenamatum
Opakowanie: 1 tub.a 50g
Rodzaj: żel 0,1 g/g
EAN: 5909991343590
Data ważności: 2021.09.30
szt.
15,49 zł


DIFORTAN. Etofenamat 100 mg/g, żel

Silna koncentracja w tkance objętej stanem zapalnym1
Działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne
Doskonale się wchłania
Forma bezbarwnego i niebrudzącego hydrożelu o neutralnym zapachu

Wskazania do stosowania: Difortan jest wskazany u dorosłych w miejscowym leczeniu łagodnych lub umiarkowanych bólów mięśni; stłuczeń; bólu pourazowego; łagodnego i umiarkowanego bólu reumatycznego (choroba zwyrodnieniowa stawów/zapalenie stawów); łagodnego i umiarkowanego bólu stawów; miejscowego leczenia zapalenia błony maziowej, (niezakaźnego) zapalenia stawów, zapalenia kaletki, zapalenia ścięgien; umiarkowanego stanu zapalnego pochodzenia mięśniowo-szkieletowego, czyli pourazowego lub reumatycznego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; ciąża; dzieci; miejsca, w których występuje wyprysk, otwarte rany, wrzody lub urazy. Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: US Pharmacia Sp. z o.o., ul. Lek dostępny bez recepty (OTC)

Skład: 1 gram żelu zawiera: substancję czynną: 100mg etofenamatu oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, glicerol, trolaminę, karbomery, woda oczyszczona.

Dawkowanie:do stosowania miejscowego, na skórę. Podczs każdego stosowania należy użyć około 2,5 do 5cm żelu Difortan. Lek należy rozprowadzić na cały bolący obszar, delikatnie wcierając. Leku nie stosować na rany. Leczenie urazów mięśni lub stawów takich jak stłuczenia, naciagnięcia i zwichnięcia oraz zapalenie wiązadeł: od 3 do 4 aplikacji Difortanu na dobę, przez 14 dni. Leczenie chorób reumatycznych (reumatyzm), takich jak zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów: od 3 aplikacji Difortan na dobę. Nie stosować leku Difortan przez okres dłuższy niż 14 dni w przypadku urazów mięśni lub stawów lub 21 dni w przypadku zapalenia stawów i bólów stawów w przebiegu choroby zwyrodnieniowej, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Płatności