Opinie o Nas FEMALTIKER, proszek - 10g, 12 saszetek

Kategorie

FEMALTIKER, proszek - 10g, 12 saszetek

Producent: HOLBEX
Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Opakowanie: 12 sasz.
Rodzaj: Suplement diety
EAN: 5907513003618
Data ważności: 2022.05.30
szt.
28,70 zł23,95 zł

Femaltiker

Suplement diety.

  • W przypadku  niedoboru pokarmu
  • W problemach z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji
  • W przypadku niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu
  • W przypadku stresu związanego z wywołaniem laktacji

Głównym składnikiem preparatu jest ekstrakt słodu jęczmiennego, który jest źródłem dobrze przyswajalnych polisacharydów. Jednym z ważniejszych polisacharydów jest beta-glukan, który uczestniczy w procesach metabolicznych związanych z produkcją mleka. Beta-glukan stymuluje komórki przysadki mózgowej  do intensywniejszej produkcji prolaktyny, która wydzielana do krwi wpływa na rozpoczęcie oraz utrzymanie produkcji mleka przez pęcherzyki mleczne gruczołu piersiowego.

Produkt ma zastosowanie w przypadku potrzeby pobudzenia fizjologicznej laktacji szczególnie na początkowym jej etapie tj. od 2. doby po porodzie. Stosowanie preparatu  Femaltiker zostało włączone do protokołu postępowania w stymulacji laktacji w przypadku stwierdzonego przez specjalistę rzeczywistego niedoboru pokarmu u matki. Badanie obserwacyjne wykazało znaczną poprawę w parametrach takich jak ilość odciąganego pokarmu, wydłużony czas aktywnego połykania oraz  zwiększone przyrosty dobowe dziecka po zastosowaniu Femaltiker w schemacie 2 saszetki na dobę przez 14 dni. Korzystny wpływ beta-glukanu zawartego w słodzie jęczmiennym  na naturalne pobudzenie laktacji został także ujęty w Stanowisku Grupy ekspertów w sprawie zaleceń żywieniowych dla kobiet podczas laktacji.

Produkt jest zalecany jako uzupełnienie schematu profesjonalnej porady doradcy laktacyjnego oraz pobudzania laktacji poprzez częstsze przystawianie dziecka do piersi i/lub mechaniczne odciągnie pokarmu.

Zawartość melisy w preparacie wpływa łagodząco na objawy stresu, który może towarzyszyć matkom karmiącym, w szczególności tym, które mają problem z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji.

 

Stosowanie:  1-2 saszetki dziennie w trakcie posiłku.Ze względu na mechanizm działania zaleca się spożyć Femaltiker® na 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. W razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów mleka, np. roślinnego tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.

 

Składniki:

Lactanell (słód jęczmienny, beta-glukan  z jęczmienia ,suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis ), sacharoza, aromat karmelowy.

1 saszetka Femaltiker zawiera: ekstrakt słodu jęczmiennego 4800 mg, Beta-glukan z jęczmienia min. 200 mg, ekstrakt z liści melisy lekarskiej 80 mg, sacharoza, aromat karmelowy.

 

Informacje dodatkowe:

  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
  • Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.
  • Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie).
  • Nie należy go stosować po terminie ważności.
  • Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ważne wskazówki: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci. Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25 stopni Celsjusza), w suchym miejscu.

Płatności