Opinie o Nas IBUFEN JUNIOR, kapsułki miękkie - 200 mg, 10 sztuk

Kategorie

IBUFEN JUNIOR, kapsułki miękkie - 200 mg, 10 sztuk

Kod produktu: 6488741
Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Ibuprofenum
Opakowanie: 10 kaps.
Postać i dawka: kaps.miękkie 0,2 g
EAN: 5909990847921
Data ważności: 2019.10.31
szt.
7,87 zł

Bestseller !!! Super oferta.


Ibufen dla dzieci forte 200 mg to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) stosowany w przypadku gorączki oraz bólu różnego pochodzenia.

Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia (miedzy innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (również migrenowe), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Przeciwwskazania: 

  • Nadwrażliwość na ibuprofen, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.
  • Ciężka niewydolność wątroby, nerek, serca; choroba wieńcowa; czynne krwawienie, skaza krwotoczna lub niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego, ciężkie odwodnienie. Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie w wywiadzie.
  • Krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ.
  • Dzieci o masie ciała poniżej 20 kg.
  • Ostatni trymestr ciąży.

Działanie: 

  • przeciwgorączkowe
  • przeciwbólowe
  • przeciwzapalne

Działania niepożądane:

Często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak zgaga, ból brzucha i nudności, biegunka, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia oraz niewielkie krwawienie z żołądka i/lub jelit.

Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i zmęczenie, zaburzenia widzenia.

Rzadko: szumy uszne, zaburzenia czynności nerek.  

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Skład: 1 kapsułka zawiera:

  • substancja czynna: ibuprofen 200 mg;
  • substancje pomocnicze- sorbitol ciekły niekrystalizujący, maltitol ciekły.

Zawartość opakowania: 10 sztuk.

Dawkowanie: Doustnie. Lek należy przyjmować podczas lub po posiłkach, z dużą ilością płynów. Dzieci od 6 do 9 lat (20-29 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 kapsułki (600 mg ibuprofenu). Dzieci od 10 do 12 lat (30-39 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (800mg ibuprofenu). Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg): dawka początkowa od 1 do 2 kapsułek. Potem w razie potrzeby 1-2 kapsułki co 4 (dla dawki 200 mg) do 6 godzin (dla dawki 400 mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek.  

Uwaga! Przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami powinna wynosić 4-6 godzin. Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować produktu dłużej niż 4 dni w przypadku bólu i nie dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki. 

Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.,ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

Informacja o produkcie: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.,ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Płatności