Opinie o Nas LACTULOSE-MIP, syrop - 1000ml

Kategorie

LACTULOSE-MIP, syrop - 1000ml

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Lactulosum
Opakowanie: 1 l
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990964840
Data ważności: 2024.07.31
szt.
62,70 zł53,90 zł

Wskazania: Preparat na zaparcia, zapobieganie i leczenie encefalopatii wątrobowej.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na laktuloze lub którykolwiek składnik preparatu, niedrożność jelit, zapalenia przewodu pokarmowego oraz zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Laktulozy nie należy stosować u pacjentów z dziedziczną nietolerancją fruktozy, z zaburzeniami w wydzielaniu laktazy, galaktozemią lub z zaburzeniami wchłaniania jelitowego glukozy oraz galaktozy.

Działanie: Lactulose-MIP 9,75 g/15 ml syrop jest dwucukrem złożonym z D-galaktozy i fruktozy. Jest lekiem łagodnie przeczyszczającym o działaniu osmotycznym. Za przeczyszczające działanie laktulozy odpowiedzialne są dwa zjawiska:

  • cukier i kwasy powodują zmiany ciśnienia osmotycznego (zwiększenie objętości treści jelitowej), co pośrednio wpływa na pobudzenie perystaltyki jelit;
  • kwasy pobudzają perystaltykę jelit w sposób bezpośredni.

Lactulose-MIP przyczynia się także do zmniejszenia stężenia amoniaku we krwi.

Możliwe działania niepożądane: Stosowanie produktu może powodować zaburzenia żołądkowe i jelitowe, zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania.

W przypadku stosowania zalecanych dawek, początkowo, bardzo często (u więcej niż 1 na 10 osób) obserwowano bóle brzucha, bebnice i wzdęcia.

Podawanie dużych dawek leku może również spowodować nudności, wymioty i biegunkę z zaburzeniami równowagi elektrolitowej.

W przypadku długotrwałego przyjmowania zalecanych dawek, które prowadzą do utrzymywania się luźnych stolców, mogą wystąpić zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej.

Bardzo rzadko podczas leczenia encefalopatii wątrobowej obserwowano hipernatremię.

Skład: 15 ml syropu zawiera substancje czynna laktulozę 9,75 g oraz substanncje pomocnicze: aromat wiśniowy IFF 16-21-3618, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

Zawartość opakowania: 1000 ml syropu

Dawkowanie: Dawkowanie powinno być dobrane indywidualnie do potrzeb pacjenta, ciężkości i przebiegu choroby. Laktulozę należy przyjmować doustnie. Laktulozę można przyjmować z woda lub innymi płynami. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Działanie przeczyszczające może wystąpić po upływie 2 do 10 godzin.

Podmiot odpowiedzialny: Chephasaar, Chemisch-pharmazeutische Fabrik GmbH Mühlstrasse 50 D-66386 St. Ingbert Niemcy 

Informacje o produkcie: MIP Pharma Polska Sp. z o.o. ul. Orzechowa 5, 80-175 Gdańsk

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Bestseller !!! Super oferta.

Płatności