Opinie o Nas LOXON 2%, płyn na skórę głowy - 60ml

Kategorie

LOXON 2%, płyn na skórę głowy - 60ml

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 Jest na Pokornej 2
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Minoxidilum
Opakowanie: 60 ml
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990233311
Data ważności: 2022.02.28
szt.
33,19 zł

Wskazania: Płyn do stosowania na skórę głowy. Preparat pobudza porost włosów w łysieniu typu męskiego u mężczyzn i u kobiet.

Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Działanie: Minoksydyl pobudza porost włosów w łysieniu typu androgenowego u kobiet i u mężczyzn. Odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu. Zahamowanie wypadania włosów stwierdzono w drugim miesiącu stosowania, porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 4 miesiącach leczenia lekiem. Maksymalny efekt uzyskuje się po około 12 miesiącach systematycznego stosowania, a wyniki leczenia w znacznym stopniu są uzależnione od systematycznego stosowania leku i indywidualnych cech pacjenta.

Możliwe działania niepożądane: Rzadko mogą wystąpić reakcje skórne, takie jak podrażnienie skóry i świąd. Nadmierne owłosienie (w tym pojawienie się zarostu na twarzy kobiet), miejscowy rumień, wysuszenie/łuszczenie się skóry głowy oraz zwiększenie liczby traconych włosów. Rzadkie przypadki niedociśnienia.

Skład: 1ml płynu zawiera 0,02g minoksidilu oraz substancje pomocnicze: etanol, glikol propylenowy, woda oczyszczona

Zawartość opakowania: 60 ml płynu

Dawkowanie: 1 ml płynu należy rozprowadzić w miejscu łysienia i wmasować w skórę (najczęściej szczyt głowy i zakola czołowe).

Lek stosuje się dwa razy na dobę.

Nie przekraczać dawki 2 ml w ciągu doby.

Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa 

Informacje o produkcie: Sanofi-Aventis Sp. z o.o Zakład Produkcji i Dystrybucji Leków, ul. Lubelska 52, 35-233 Rzeszów 

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Płatności