Opinie o Nas MELATONINA, tabletki - 5mg, 30 sztuk

Kategorie

MELATONINA, tabletki - 5mg, 30 sztuk

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Melatoninum
Opakowanie: 30 tabl. (pojem.)
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990831715
Data ważności: 2022.02.28
szt.
27,50 zł22,98 zł

Wskazania: preparat działa wspomagająco w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych, zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych, zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania, np. w związku z pracą zmianową.

Przeciwwskazania: okres ciąży i karmienia, nadwrażliwość na składniki składniki preparatu. Nie stosować po spożyciu alkoholu.

Działanie: melatonina jest hormonem produkowanym przez komórki szyszynki. Normuje sen i bierze udział w regulacji zegara biologicznego.

Możliwe działania niepożądane:
Najczęściej występują: astenia, ból głowy, splątanie (dezorientacja), sedacja, obniżenie temperatury ciała. Rzadko: zwiększenie liczby napadów padaczkowych u dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego i padaczką; tachykardia; świąd, wysypka, pokrzywka, wyprysk; ginekomastia.

Skład: 1 tabletka zawiera 5 mg melatoniny. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Zawartość opakowania: 30 tabletek.

Dawkowanie:

  • W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych: 2 dni przed planowanym wylotem na wschód, około godz. 19.00, dawka 3,0-5,0 mg i kontynuować przez 4 dni po przylocie na miejsce tę samą dawkę przed snem. Przy lotach na zachód dawka 3,0-5,0 mg przed snem przez 4 dni po przylocie na miejsce.
  • W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych: dawka 1,0-5,0 mg około godziny 21.00-22.00.
  • W zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania, np. w związku z pracą zmianową: dawka 1,0-5,0 mg dziennie przed snem.

Podmiot odpowiedzialny: LEK-AM Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa.

Informacja o produkcie: LEK-AM Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa.

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Płatności