GILBERT NaCl 0.9% Roztwór soli fizjologicznej 100 ampułek po 5 ml

Gilbert NaCl 0.9% Roztwór soli fizjologicznej 100 ampułek po 5 ml
Wyrób medyczny
Gilbert NaCl 0,9% jest sterylnym, nie zawierającym konserwantów roztworem soli fizjologicznej, dostępnym w postaci jednorazowych ampułek. Jest bezpieczny, higieniczny i łatwy w użyciu. Nie należy go stosować do iniekcji. Zachowanie prawidłowej higieny nosa pozwala uchronić błony śluzowe od niesprzyjających czynników zewnętrznych, takich jak: zimna pogoda, alergeny, suche powietrze, zanieczyszczenia oraz ułatwia oddychanie.
Sposób użycia wyrobu medycznego
- Nie należy stosować tej samej ampułki do różnych celów. Pojedyncza ampułka jest jednorazowa i przeznaczona jest do indywidualnego użytku.
- Oderwać ampułkę i otworzyć poprzez ukręcenie końcówki.
Produkt można używać do następujących celów:
- Do higieny nosa,
- Do higieny oczu,
- Do higieny uszu,
- Do przemywania ran,
- Do inhalacji.
- Nie stosować do iniekcji (zastrzyków)!
Składniki:
- Chlorek sodu (NaCl) 0,9 g,
- Woda oczyszczona q.s. 100 ml.
Informacje dodatkowe:
Przechowywać w temperaturze 5-25?C w suchym, ciemnym miejscu w oryginalnym opakowaniu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Należy skontaktować się ze swoim lekarzem przed pierwszym użyciem preparatu lub w przypadku występowania u chorego ciężkich schorzeń oddechowych lub sercowo naczyniowych.
Ze względu na ryzyko szybkiego rozwoju skażenia bakteryjnego, nie należy używać ampułki, która jest otwarta lub uszkodzona.
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Nie stosować po upływie terminu ważności.
Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją użycia, która znajduje się wewnątrz opakowania.