Opinie o Nas Neofolic folian 400mg 30 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej

Kategorie

Neofolic folian 400mg 30 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej

Dostępność:
Jest na Pełczyńskiego 32 Jest na Pełczyńskiego 32
Opakowanie: 30 tabl.
Rodzaj: tabl.uleg.rozp.w j.ustnej
EAN: 5906395705115
szt.
38,38 zł

Neofolic folian 400mg 30 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej

Suplement diety

Bioaktywny folian

Kwas foliowy jest niezbędny dla wielu istotnych procesów w organizmie człowieka. Ponieważ człowiek w zasadzie nie jest zdolny do produkcji i magazynowania tej witaminy, należy dostarczać ją z żywnością lub w postaci suplementacji. Występują jednak trudności z pełnym przyswojeniem kwasu foliowego przez organizm. Badania potwierdziły, że ponad 50% kobiet w Polsce ma problem z metabolizowaniem kwasu foliowego, czyli wykazuje ograniczoną przyswajalność tej witaminy. Rozwiązaniem jest stosowanie folianów w postaci biodostępnej, dzięki której organizm nie musi metabolizować kwasu foliowego, ponieważ dostarczana jest mu od razu forma aktywna. NeoFolic jest biodostępną formą folianu.

  • NeoFolic, dzięki formie rozpuszczalnej w ustach, szczególnie szybko jest przyswajany przez organizm.
  • Foliany są niezwykle istotne w momencie przygotowywania się do ciąży oraz na każdym etapie rozwoju ciąży.

Przygotowanie i planowanie ciąży:

Odpowiednio wczesne wysycenie organizmu jest bardzo ważne, ponieważ foliany odpowiadają za prawidłowy rozwój systemu nerwowego płodu. Niedobór folianów oznacza większe ryzyko wad cewy nerwowej, rozszczepu wargi i podniebienia oraz zespołu Downa u dziecka,

  • I trymestr - Zamknięcie cewy nerwowej następuje w 28 dniu ciąży. Jest to bardzo krótki okres od momentu zapłodnienia, więc podawanie folianu szybko i całkowicie przyswajalnego przez organizm, jest bardzo ważne.
  • II i III trymestr - zapotrzebowanie na foliany rośnie wraz z intensywnym wzrostem tkanek zarówno rozwijającego się płodu jak i łożyska u matki. Właściwy poziom folianów ma korzystny wpływ na zapobieganie wadom rozwojowym płodu, zmniejszanie poziomu homocysteiny i uszkodzenia DNA.

Połóg i Laktacja - Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników mówią, że „kobiety powinny kontynuować suplementację folianami przez cały okres ciąży oraz okres połogu i karmienia piersią”.

Zaleca się, aby u wszystkich kobiet poziom kwasu foliowego był wysoki przez co najmniej miesiąc przed możliwym poczęciem i utrzymywał się na tym poziomie przez pierwsze trzy miesiące ciąży.

ZALECANE SPOŻYCIE

1 tabletkę dziennie umieścić w jamie ustnej, gdzie ulegnie rozpuszczeniu. Następnie zawartość połknąć. W razie potrzeby rozpuszczoną tabletkę można popić wodą.

Dzienna dawka (1 tabletka)

  • Folian Quatrefolic® 400 μg 200 %RWS

SKŁADNIKI

Substancje wypełniające: Mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, ksylitol, fosforan dwuwapniowy; Substancje przeciwzbrylające: poliwinylopolipirolidon, monoglicerydy i diglicerydy kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych; Quatrefolic® - sól glukozaminowa kwasu (6S)-5- metylotetrahydrofoliowego; Kwas cytrynowy, Substancja słodząca: sukraloza.

Informacje dodatkowe:

  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
  • Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.
  • Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie).
  • Nie należy go stosować po terminie ważności.
  • Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Płatności