Opinie o Nas Olbas Oil Płyn do inhalacji parowei - 28ml

Kategorie

Olbas Oil Płyn do inhalacji parowei - 28ml

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Substancja czynna: Produkt złożony
Opakowanie: 28 ml (butelka)
Rodzaj: płyn do sporz. inh. parowej
EAN: 5909990045921
Data ważności: 2022.12.31
szt.
32,40 zł28,90 zł

Olbas Oil to produkt leczniczy składający się z olejków eterycznych przeznaczony do inhalacji.

Olbas Oil stosuje się:

  • w postaci inhalacji w przypadku kataru występującego w czasie przeziębień oraz pomocniczo w chorobach zatok przynosowych.
  • zewnętrznie do łagodzenia bólów reumatycznych i mięśniowych.

Przeciwwskazania: Bez konsultacji z lekarzem nie stosować u osób z chorobami alergicznymi układu oddechowego i astmą. Nie stosować u dzieci i młodzieży chorujących na atopowe zapalenie skóry. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia, u dzieci poniżej 7 roku życia należy stosować wyłącznie w postaci inhalacji swobodnych.

Działanie: Upłynnia wydzielinę i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwia oddychanie. Łagodzi objawy przeziębienia i zapalenia zatok przynosowych.

Składniki:

100 g produktu zawiera: Cajepi oleum 18,5 g; Caryophylli floris aetheroleum 0,10 g; Eucalypti eatheroleum 35,45 g; Juniperi aetheroulem 2,70 g; Menthae arvensis aetheroulem 35,45 g; Methylis salicylas 3,70 g; Levomentholum 4,10 g

Dawkowanie:

Zwykle stosowane dawki do inhalacji:

  • Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 7 lat:

skroplić 2-3 kroplami chusteczkę do nosa lub wierzch dłoni i wdychać ulatniające się pary. Efekt parowania można wzmocnić dodając kilka kropli olejku do kubka z ciepłą (nie gorącą) wodą.

  • Dzieci od 3 do 7 lat:

skroplić 2-3 kroplami chusteczkę do nosa, podać do wdychania z niewielkiej odległości. W celu zastosowania podczas snu skroplić fragment tkaniny 2-3 kroplami olejku i umieścić w pobliżu dziecka lub skroplić 2-3 kroplami olejku poszewkę kołdry.

Zewnętrznie u dorosłych:

w bólach reumatycznych i mięśniowych wcierać niewielką ilość olejku w bolące miejsca do 3 razy dziennie.

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Płatności