Opinie o Nas OROFAR MAX, pastylki do ssania, miętowe - 30 sztuk

Kategorie

OROFAR MAX, pastylki do ssania, miętowe - 30 sztuk

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Cetylpyridinii chlor,, Lidoc.hydrochlor.
Opakowanie: 30 pastyl.
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990777730
Data ważności: 2023.08.31
szt.
23,50 zł

Lek Orofar MAX ma postać pastylek do ssania. 

Wskazania: Stosowany jest w miejscowym leczeniu antyseptycznym stanów zapalnych gardła i jamy ustnej, a także łagodzeniu dolegliwości bólowych w tych stanach. Zawarte w leku olejki miętowe i lewomentol nadają pastylkom miętowy smak.

Przeciwwskazania: Nie stosować, jeśli stwierdzone jest uczulenie (nadwrażliwość) na cetylopirydyniowy chlorek, lidokainy chlorowodorek, inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub którykolwiek z pozostałych składników leku Orofar MAX. Przed zastosowaniem leku należy zwrócić się o poradę lekarza, jeżeli:

  • stan zapalny gardła i gorączka utrzymują się przez kilka dni,
  • ból gardła jest połączony z gorączką, zawrotami głowy, nudnościami lub wymiotami.

Jeżeli objawy nie ustąpią w ciągu 5 dni stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Leki miejscowo znieczulające mogą powodować przemijające zaburzenia połykania i zwiększać ryzyko zachłyśnięcia. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Nie należy stosować leku Orofar MAX podczas jedzenia ani tuż przed jedzeniem. Lek Orofar MAX może być stosowany przez kobiety w ciąży jedynie na zlecenie lekarza. Nie należy stosować u kobiet karmiących piersią. 

Działanie: Leczenie antyseptyczne jamy ustnej, działanie przeciwbólowe.

Możliwe działania niepożądane: Rzadko może wystąpić przemijające podrażnienie jamy ustnej i gardła, mogą także wystąpić nudności i wymioty. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne, takie jak wysypka skórna. Należy wówczas przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Skład: Substancjami czynnymi leku są cetylopirydyniowy chlorek i lidokainy chlorowodorek. Jedna pastylka Orofar MAX zawiera: 2 mg cetylopirydyniowego chlorku i 1 mg lidokainy chlorowodorku. – Inne składniki leku to olejek miętowy z liści mięty pieprzowej, olejek miętowy Schimmela, lewomentol, acesulfam potasowy, skrobia kukurydziana, kwas cytrynowy jednowodny, makrogol 6000, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, sorbitol.

Zawartość opakowania: 30 pastylek do ssania

Alergeny: sorbitol

Dawkowanie: Pastylkę należy powoli ssać w jamie ustnej. Nie należy jej żuć ani połykać. Leku OROFAR MAX nie należy stosować dłużej niż przez 5 kolejnych dni. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Ostre stany zapalne jamy ustnej i gardła: 1 pastylka co 1 lub 2 godziny w zależności od nasilenia bólu. Łagodniejsze stany zapalne jamy ustnej i gardła: 1 pastylka co 2 do 3 godzin w zależności od nasilenia bólu. Nie należy stosować więcej niż 6 pastylek na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1 pastylka co 3 do 4 godzin w zależności od nasilenia bólu, nie stosować więcej niż 3 pastylki na dobę. Dzieci w wieku poniżej 6 lat: Nie należy stosować leku Orofar MAX u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH Zielstattstrasse 40 81379 Monachium, Niemcy

Informacja o produkcie: Novartis Consumer Health, ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Płatności