Opinie o Nas PARAFINA CIEKŁA (Avena) - 100g

Kategorie

PARAFINA CIEKŁA (Avena) - 100g

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Paraffinum liquidum
Opakowanie: 100 g
Rodzaj: Lek
EAN: 5909994338531
Data ważności: 2020.09.30
szt.
5,60 zł


Wskazania: Środek przeczyszczający stosowany w zaparciach wg wskazań lekarza. Zewnętrznie do nacierania skóry.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnia preparatu. Ból brzucha o nieustalonej przyczynie oraz ostre stany zapalne przewodu pokarmowego, np. zapalenie wyrostka robaczkowego. Dzieciom i kobietom w ciąży nie należy podawać leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Działanie: Parafina podana doustnie powleka ścianki przewodu pokarmowego zatrzymując resorpcję wody i polepszając poślizg. Nie wchłania się do krwi i limfy. W przewodzie pokarmowym zatrzymuje absorpcję składników pokarmowych z treści pokarmowej do krwi. Tworząc w treści jelit zawiesinę, rozmiękcza masy kałowe i oliwi powierzchnię jelit, częściowo hamuje wchłanianie zwrotne wody w dolnych odcinkach jelita grubego.

Możliwe działania niepożądane: Na skórę: dotychczas nie odnotowano. Doustnie: może powodować świąd odbytu, często obserwuje się wycieki parafiny z odbytu. Długotrwałe i niezgodne z zaleceniami stosowanie leku może prowadzić do zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej i wtórnego zaparcia. Niewielkie ilości parafiny ciekłej mogą gromadzić się w węzłach chłonnych, powodując zmiany zapalne. Stosowanie dużych dawek może powodować biegunkę.

Skład: 1 g płynu zawiera 1 g parafiny ciekłej (Paraffinum liquidum)

Zawartość opakowania: 100 g

Dawkowanie: Na skórę: u dorosłych i dzieci nacierać skórę niewielką ilością preparatu według potrzeb. Doustnie: jeśli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli - zwykle przed snem 15-30 ml doustnie (co odpowiada 1-2 łyżek stołowych). Działanie przeczyszczające występuje zazwyczaj po 6 - 10 godzinach.

Podmiot odpowiedzialny: Laboratorium Farmaceutyczne "Avena" spółka jawna, Sokulska-Dura i Palmowski, ul. Leśna 42, 86-031 Osielsko

Informacja o produkcie: Laboratorium Farmaceutyczne "Avena" spółka jawna, Sokulska-Dura i Palmowski, ul. Leśna 42, 86-031 Osielsko

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Płatności