Opinie o Nas PRENATAL DHA - 60 KAPS.

Kategorie

PRENATAL DHA - 60 KAPS.

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Opakowanie: 60 kaps.
Rodzaj: Suplement diety
EAN: 5907513003052
Data ważności: 2021.06.30
szt.
34,95 zł

Prenatal DHA

Suplement diety

Prenatal DHA jest szczególnie polecany kobietom w II trymestrze ciąży oraz podczas karmienia piersią z niedoborami kwasu dokozaheksaenowego (DHA). Zawiera wysoką dawkę tego szczególnie istotnego składnika dla kobiety ciężarnej i karmiącej piersią. DHA należy dostarczać w gotowej formie, ponieważ organizm ludzki ma ograniczoną zdolność do syntezy tego kwasu tłuszczowego1.Głównym źródłem DHA są tłuste ryby morskie, które, jak wykazują badania, są spożywane w zbyt małej ilości przez kobiety w Polsce.

Prenatal DHA zawiera Epigenetic Nutrition Plan - unikalne połączenie składników odżywczych o wysokiej przyswajalności w rekomendowanych dawkach , które już na etapie rozwoju płodu determinują m. in. jego podatność na choroby cywilizacyjne, wyższy iloraz inteligencji, lepszą jakość życia.

  • DHA przyczynia się do prawidłowego rozwoju mózgu i oczu dziecka.DHA należy do niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowychomega-3. Jego dostarczanie podczas ciąży jest szczególnie istotnedla rozwoju mózgu (DHA stanowi 97% wszystkich omega-3) oraz siatkówki oka (stanowi 95% wszystkich omega-3). Najbardziej aktywna faza akumulacji DHA w mózgu dziecka rozpoczyna się na przełomie II i III trymestru ciąży. Wtedy to gwałtownie zwiększa się masy tego organu oraz dochodzi do intensywnej mielinizacji osłonek neuronów, co usprawnia przekazywanie impulsównerwowych4.
  • Profilaktyka porodu przedwczesnego. Najnowsze rekomendacje grupy Ekspertów PTG zostały oparte o dowody naukowe o najwyższym poziomie wiarygodności dotyczące wpływu DHA na redukcję porodu przedwczesnego (<34. t.c.). Ze względu na niskie spożycie tego kwasu tłuszczowego w populacji polskiej zaleca się stosowanie dawki nie mniejszej niż 600 mg/dzień. W przypadku kobiet z grupy wysokiego ryzyka porodu przedwczesnego rekomendowana jest dawka wyższa- 1000 mg.
  • Zmniejszenie ryzyka rozwoju alergii u dziecka poprzez wsparcie prawidłowej funkcji układu odpornościowego. Niedobory DHA w diecie matki mogą zaburzać równowagę między czynnikami prozapalnymi(np. cytokiny) odpowiedzialnymi m.in. za rozwój reakcji alergicznych u dzieci5. Badania przeprowadzone z udziałem kobiet w ciąży wykazują, że przyjmowanie DHA/EPA redukuje ryzyko egzemy, alergii na białko jaja kurzego oraz rozwoju alergii u dziecka w wieku 2 lat

Sposób użycia:

Najlepiej przyjmować 1-2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu kobiety. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu

Składniki:

olej rybi (anchois, sardynki, makrele), octan DL-alfa tokoferylu, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, żelatyna, przeciwutleniacz: mieszane tokoferole.

1 kapsułka zawiera: witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu) 5,85mg (48,7%)*, DHA (kwas dokozaheksaenowy z oleju rybiego) 300mg (75-50%)*, EPA (kwas eikozapentaenowy z oleju rybiego) 35mg.

Informacje dodatkowe:

  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
  • Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.
  • Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie).
  • Nie należy go stosować po terminie ważności.
  • Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ważne wskazówki: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci. Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25 stopni Celsjusza), w suchym miejscu.

Płatności