Opinie o Nas SOLGAR - Witamina D3 2200 IU cholekalcyferol (55 μg) 50 kapsułek

Kategorie

SOLGAR - Witamina D3 2200 IU cholekalcyferol (55 μg) 50 kapsułek

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Opakowanie: 50 kaps.
Rodzaj: kaps.
EAN: 0033984002968
Data ważności: 2022.05.30
szt.
Cena katalogowa:49,90 zł
Rabat: -9,98 zł
Cena: 39,92 zł

SOLGAR Witamina D3 2200 IU (55ug) 50 kapsułek

Suplement diety 

Witamina D jest niezmiernie ważna dla funkcjonowania organizmu człowieka. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, utrzymaniu zdrowych kości, zębów, prawidłowego poziomu wapnia we krwi, funkcjonowaniu mięśni i układu odpornościowego.

Poziom witaminy D we krwi jest zależny głównie od ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych, które stymulują organizm do produkcji cholekalcyferolu oraz od jej spożycia wraz z dietą.

W trosce o różne potrzeby zależne od wieku czy pory roku, Solgar oferuje witaminę D w ilości 2200 IU (jednostek międzynarodowych) w formie suplementu diety. Według rekomendacji ekspertów [1] osoby dorosłe do 65. roku życia powinny przyjmować 1 kapsułkę dziennie w okresie wrzesień-kwiecień. Osoby powyżej 65. roku życia, osoby dorosłe o ciemnej karnacji lub pracujące w nocy – 1 kapsułkę dziennie, całorocznie. Ważny jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Naturalne źródła witaminy D mogą podnieść jej poziom jednak uważane są za nieefektywne dla utrzymania jej rekomendowanego przez ekspertów poziomu przez cały rok. [2]

 1. [1] Endokrynol Pol. 2013;64(4):319-27.
 2. [2] J Steroid Biochem Mol Biol. 2018 Jan;175:125-135.

Cechy produktu

 • Wegetariański
 • Bezglutenowy
 • Bez składników mlecznych
 • Koszerny
 • nie zawiera: pszenicy, soi, drożdży, sztucznych substancji przedłużających trwałość, substancji słodzących, aromatów, barwników.

DAWKOWANIE: 1 kapsułka dziennie 

SPOSÓB UŻYCIA

Osoby dorosłe do 65. r.ż. – 1 kaps. dziennie w okresie wrzesień-kwiecień. Osoby powyżej 65. r.ż., osoby dorosłe o ciemnej karnacji lub pracujące w nocy – 1 kaps. dziennie, całorocznie. Nie przekraczać porcji dziennej. Produkt nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

Składniki porcji dziennej, 1 kapsułki

 • Witamina D 55 µg
 • (1100% Ref. Wartości Spożycia)

Składniki: Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, Substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, maltodekstryna, Substancja wypełniająca: etyloceluloza, Substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe (roślinnych) kwasów tłuszczowych

Informacje dodatkowe:

 • Suplement  nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
 • Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.
 • Przed zastosowaniem środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie).
 • Nie należy go stosować po terminie ważności.
 • Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Płatności