Opinie o Nas SUDAFED XYLOSPRAY HA 1mg/ml, areozol do nosa - 10ml

Kategorie

SUDAFED XYLOSPRAY HA 1mg/ml, areozol do nosa - 10ml

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Xylometazolini hydrochloridum
Opakowanie: 10 ml
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990676361
Data ważności: 2023.09.30
szt.
Cena: 17,99 zł

Wskazania: Lek zawierający ksylometazolinę - lek obkurczający naczynia krwionośne, przez co zmniejszający obrzęk błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku Sudafed XyloSpray: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek składnik leku; jeśli u pacjenta występuje suche zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa; u pacjentów po usunięciu przesadki i po innych zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej; u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Działanie: Ksylometazolina jest lekiem obkurczającym naczynia krwionośne, przez co zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. Początek działania leku występuje zwykle w ciągu 5-10 minutach po podaniu. Zmniejszenie obrzęku błony śluzowej ułatwia oddychanie przez nos oraz ułatwia odpływ wydzieliny. Lek Sudafed XyloSpray HA zawiera jako substancję pomocniczą kwas hialuronowy w postaci soli sodowej, który chroni i nawilża błonę śluzową nosa.

Skład: 1 ml roztworu Sudafed XyloSpray zawiera jako substancję czynną 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: chlorek benzalkoniowy roztwór, disodu edetynian, sodu chlorek, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwuwodny, sorbitol ciekły 70% (niekrystalizujący), wodę oczyszczoną.

Zawartość opakowania: areozol, 10ml.

Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego do 3 razy na dobę. Nie należy podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Leku Sudafed XyloSpray nie należy stosować dłużej niż przez 5 dni. Powtórne stosowanie leku można rozpocząć po kilkudniowej przerwie. W sprawie okresu stosowania leku u dzieci należy zasięgnąć porady lekarza. Ze względów higienicznych opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.

Podmiot odpowiedzialny: Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o., Wiśniowy Business Park ul.Iłżecka 24, 02-135 Warszawa.

Informacja o produkcie: Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o., Wiśniowy Business Park ul.Iłżecka 24, 02-135 Warszawa.

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Bestseller !!! Super oferta.

Płatności