Opinie o Nas THERAFLU EXTRAGRIP 650mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego - 10 saszetek

Kategorie

THERAFLU EXTRAGRIP 650mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego - 10 saszetek

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Paracetamol.,Phenyleph.,Pheniramini mal.
Opakowanie: 10 sasz.
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990418978
Data ważności: 2020.06.30
szt.
23,70 zł17,19 zł


Wskazania: Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina z nosa, kichanie.

Przeciwwskazania: 

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
  • ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • gruczolak gruczołu krokowego z tendencja do zalegania moczu,
  • niedrożność szyi pęcherza moczowego,
  • niedrożność odźwiernika dwunastnicy,
  • czynna choroba wrzodowa,
  • cukrzyca,
  • choroby płuc (w tym astma),
  • jaskra z wąskim katem przesączania,
  • wrodzony niedobór dehydrogenazyglukozo-6-fosfatazy fosforanowej,
  • padaczka,
  • stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu,
  • ciąża i karmienia piersią,
  • dzieci poniżej 12 lat.

Działanie: Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz maleninan feniraminy – substancję antyhistaminową zmniejszającą produkcję śluzowej wydzieliny w nosie. Theraflu ExtraGRIP po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój. 

Możliwe działania niepożądane: Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej i gardle, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

Skład: (1 saszetka): paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg oraz substancje pomocnicze, w tym sacharoza.

Zawartość opakowania: 10 saszetek

Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. 1 saszetka zawiera proszek do sporządzania roztworu doustnego o naturalnym aromacie cytrynowym. Proszek jest rozpuszczalny w gorącej wodzie.

Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Zielstattstrasse 40, 81379 Monachium, Niemcy

Informacja o produkcie: Novartis Poland Sp. z o.o. Consumer Health, ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa  

Informacje dodatkowe:

Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Płatności