Opinie o Nas THERAFLU ZATOKI, proszek do sporządzania roztworu doustnego - 14 saszetek

Kategorie

THERAFLU ZATOKI, proszek do sporządzania roztworu doustnego - 14 saszetek

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Paracetamol.,Phenyleph. hydr.
Opakowanie: 14 sasz.
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990970261
Data ważności: 2020.06.30
szt.
26,90 zł19,48 zł


Theraflu Zatoki po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój leczący objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok.

Wskazania: Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku Theraflu Zatoki w przypadku:

  • nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku,
  • aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) leków zawierających inhibitory MAO,
  • dzieci poniżej 12 lat,
  • stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania,
  • współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy),
  • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo - 6 -fosforanowej (G-6-P).

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. 

Działanie: Udrażnia nos i zatoki. Zmniejsza ból głowy i zatok. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).

Możliwe działania niepożądane:

  • reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, wysypki, napady astmy (zwłaszcza 5 - 10% populacji osób z nietolerancją kwasu acetylosalicylowego),
  • układ pokarmowy: zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, uszkodzenie wątroby, suchość w jamie ustnej i gardle,
  • ośrodkowy układ nerwowy: senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość (bezsenność i kłopoty ze snem występują rzadziej, dotyczą zwłaszcza dzieci),
  • układ krążenia: tachykardia (przyspieszenie pracy serca), kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym), odruchowa bradykardia (zwolnienie czynności serca),
  • zmiany w obrazie krwi: trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), niedokrwistość hemolityczna, a w pojedynczych przypadkach agranulocytoza (choroba charakteryzująca się znacznym zmniejszeniem liczby krwinek białych i całkowitym lub prawie całkowitym zanikiem granulocytów z krwi, zmianami wrzodziejącymi w gardle i błonach śluzowych innych narządów, gorączką i różnie wyrażonymi objawami ogólnymi),
  • układ moczowy: bolesne oddawanie moczu lub zatrzymanie moczu, utrudnienie mikcji (zwłaszcza u mężczyzn),
  • inne: rozszerzenie źrenic spowodowane jaskrą, wpływ na funkcje wewnątrzwydzielnicze oraz inne regulujące metabolizm.

Skład: (1 saszetka): paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, substancje pomocnicze w tym sacharoza 12,6 g, żółcień pomarańczowa i 42,2 mg sodu.

Zawartość opakowania: 14 saszetek

Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Zielstattstrasse 40, 81379 Monachium, Niemcy

Informacja o produkcie: Novartis Poland Sp. z o.o. Consumer Health, ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa   

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Płatności