Opinie o Nas TRAUMON żel 100g

Kategorie

TRAUMON żel 100g

Producent: MEDA AKTIEBOLAG
Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Etofenamatum
Opakowanie: 100 g
Rodzaj: Lek
EAN: 4019338608068
Data ważności: 2025.11.30
szt.
36,90 zł

Traumon żel

Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w postaci żelu. Traumon stosuje się w przypadku kontuzji sportowych (np.: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia), bólach stawów, reumatyzmie. Żel wykazuje działanie łagodzące obrzęk towarzyszący urazowi.

Traumon stosuje się w przypadku:

 • tępych urazów, takich jak: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów,
 • chorobie zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych,
 • reumatyzm pozastawowy (bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych: zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych (tzw. staw zamrożony); zapalenie nadkłykci)

Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób użycia:
Żel Traumon nakłada się w postaci paska długości około 5 - 10 cm na bolące miejsce. Żel wciera się w bolące miejsce do momentu wchłonięcia. Czynność powtarza się 3 do 4 razy na dobę.

 • Leczenie dolegliwości reumatycznych trwa zazwyczaj 3 do 4 tygodni.
 • Leczenie tępych urazów (np. urazy sportowe) do 2 tygodni.

Etofenamat (substancja czynna żelu Traumon) należy do grupy leków nazywanej NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Traumon działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza również uwalnianie histaminy i stabilizuje błony komórkowe. Prowadzi do zahamowania procesów wysiękowych i zmniejszenia obrzęków.

Przeciwwskazania:
W przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na etofenamat, kwas flufenamowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku objawów reakcji anafilaktycznej należy odstawić lek.

 • Niezbyt często występujące działania niepożądane (rzadziej niż 1 na 100, ale większą niż 1 na 1000 osób):rumień, pieczenie skóry.
 • Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż 1 na 10 000 osób): zapalenie skóry, np. silny świąd, wysypka, obrzęk, wysypka pęcherzowa.

Uwaga!

 • Nie należy stosować leku Traumon w przypadku uszkodzeń skóry lub wypryskowych zmian zapalnych na skórze oraz na błony śluzowe lub oczy.
 • Podczas leczenia oraz w okresie dwóch tygodni po leczeniu należy unikać ekspozycji leczonych miejsc na słońce lub solarium.
 • Pacjenci chorzy na astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę dróg oddechowych, katar sienny lub przewlekły obrzęk błony śluzowej nosa (tzw. polipy nosa) lub przewlekłą infekcję dróg oddechowych, szczególnie w połączeniu z objawami podobnymi do kataru siennego, mogą stosować Traumon tylko pod warunkiem przestrzegania pewnych środków ostrożności i wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarza.
 • Wchłanianie ogólnoustrojowe może zwiększyć się, jeśli lek stosowany jest przez dłuższy czas lub na duże obszary ciała. Należy więc unikać takiego stosowania.
 • Glikol propylenowy występujący w składzie leku może powodować podrażnienie skóry.

Ciąża:
Nie wolno stosować leku Traumon u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Traumon można stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży wyłącznie po ocenieniu przez lekarza stosunku korzyści do ryzyka. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Karmienie piersią:
Ponieważ etofenamat w małym stopniu przenika do mleka matki, matki karmiące piersią powinny unikać długotrwałego stosowania leku Traumon oraz nie mogą przekraczać zalecanej dawki dobowej. Nie stosować leku w okolicach piersi.

Skład:
Substancją czynną jest etofenamat (Etofenamatum).
1 g żelu zawiera 100 mg etofenamatu.

Substancje pomocnicze: karbomer, eter makrogolu oleinocetylowy (Emulgin M8 Deo), sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, makrogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Informacje dodatkowe:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 


Płatności