Opinie o Nas VISINE COMFORT krople do oczu 15 ml.( zamiast Visine Classic)

VISINE COMFORT krople do oczu 15 ml.( zamiast Visine Classic)

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Substancja czynna: Tetryzolini hydrochloridum
Opakowanie: 15 ml (butelka)
Rodzaj: krop.do oczu, roztw. 0,5 mg/ml
EAN: 5909991450489
Data ważności: 2023.05.31
szt.
Cena: 23,99 zł

 

 

 Opis :

Lek Visine Comfort zawiera jako substancję czynną chlorowodorek tetryzoliny.

Należy on do grupy leków stosowanych w okulistyce w celu zmniejszenia przekrwienia oka.

 

WSKAZANIA:

Lek Visine Comfort stosuje się w doraźnym leczeniu zaczerwienienia oka, będącego skutkiem niewielkich, niezakaźnych podrażnień, spowodowanych np.

-przez dym,

- kurz,

-wiatr,

-chlorowaną wodę,

-światło lub alergie, u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat.

DAWKOWANIE:

Dzieci w wieku od 6 lat, młodzież i dorośli:

O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy zakroplić 1 lub 2 krople do chorego oka (oczu) 2 do 3 razy na dobę. Należy wcześniej wyjąć soczewki kontaktowe. Dzieci w wieku powyżej 2 lat do poniżej 6 lat:

U dzieci w wieku 2–6 lat lek Visine Comfort należy stosować wyłącznie po konsultacji z personelem medycznym. Jeśli nie wskazano inaczej, zalecana dawka to 1 kropla do chorego oka (oczu) 2 do 3 razy na dobę.

                                                    

SKŁAD:

Substancja czynna: 1 ml kropli do oczu zawiera 0,5 mg tetryzoliny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: glicerol, hypromeloza, makrogol 400, kwas borowy, disodu fosforan, sodu cytrynian, potasu chlorek, magnezu chlorek sześciowodny, sodu (S)-mleczan, roztwór, glicyna, kwas askorbowy, dekstroza jednowodna, polikwaternium 42, roztwór, woda oczyszczona.

 

Lek Visine Comfort należy stosować : nie dłużej niż 5 kolejnych dni. Należy zachować ostrożność przy wielokrotnym użyciu, ponieważ długotrwałe (nawet w przypadku krótkich przerw wynoszących kilka dni) lub nadmierne stosowanie może prowadzić do przewlekłego obrzęku i/lub zaniku spojówek. Nieprzerwane stosowanie może spowodować nasilenie zaczerwienienia oka. Jeśli objawy nie ulegną złagodzeniu w ciągu 2 dni, zaczerwienienie zwiększy się lub będzie się utrzymywało, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie i pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Lek należy wyrzucić po upływie 6 tygodni od pierwszego otwarcia butelki. Nie stosować tego leku, jeśli roztwór zmieni barwę lub zmętnieje.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko (występujące nie częściej niż u 1 na 1000 osób):

- rozszerzenie źrenicy

Bardzo rzadko (występujące nie częściej niż u 1 na 10 000 osób):

- suchość spojówek z zamknięciem punktów łzowych po długotrwałym stosowaniu tetryzoliny ,łzawienie oczu po długotrwałym stosowaniu tetryzoliny

Często (występujące nie częściej niż u 1 na 10 osób):

- podrażnienie oka (ból, kłucie, pieczenie),pogorszenie ostrości wzroku ,przekrwienie z odbicia ,uczucie pieczenia błon śluzowych , suchość błon śluzowych

Częstość nieznana (nie można jej oszacować na podstawie dostępnych danych):

- zwiększone łzawienie , pieczenie oczu lub wokół oczu, zaczerwienienie, podrażnienie, obrzęk, ból, swędzenie

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 


Płatności