Opinie o Nas XENNA EXTRA COMFORT, tabletki drażowane - 10 sztuk

Kategorie

XENNA EXTRA COMFORT, tabletki drażowane - 10 sztuk

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Sennae fructus angustifoliae extr.sicc.
Opakowanie: 10 tabl.
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990809530
Data ważności: 2020.08.31
szt.
10,00 zł

Wskazania: XENNA EXTRA COMFORT wytwarzana jest w postaci tabletek drażowanych, które zawierają w swoim składzie suchy wyciąg ze strąków senesu.

XENNA EXTRA COMFORT tabletki drażowane stosowana jest jako środek przeczyszczający.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku XENNA EXTRA COMFORT , w przypadku znanej nadwrażliwości (alergii) na substancję czynną lub na inny składnik preparatu oraz w przypadku niedrożności jelit, zapaleniu wyrostka robaczkowego, w przypadku o strych chorób zapalnych jelit (np. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego ) w przypadku bólów brzusznych nieznanego pochodzenia lub w stanach odwodnienia z ubytkiem elektrolitów.

Nie zaleca się podawania XENNA EXTRA COMFORT dzieciom do 12 roku życia bez wskazań lekarskich.

W przypadku równoczesnego stosowania glikozydów nasercowych przed zastosowaniem zaleca się konsultację z lekarzem.

Zaleca się unikanie przyjmowania preparatu w pierwszym trymestrze ciąży.

Nie zaleca się stosowania kobietom karmiącym piersią:  z uwagi na to, że brak jest wystarczających danych na temat przechodzenia metabolitów leku do mleka matki. Odnotowano przechodzenie niewielkich ilości reiny (aktywny metabolit) do mleka matki, jednak nie zaobserwowano działania przeczyszczającego u niemowląt.

Działanie: Xenna extra comfort należy do leków przeczyszczających o stosunkowo szybkim działaniu, które następuje po 8-10 godzinach od podania.

Tabletka Xenna extra comfort przechodzi przez górną część układu pokarmowego nietknięta. Substancja czynna zostaje uwolniona dopiero w jelicie, pod wpływem wzrostu pH.

Bakterie zamieszkujące jelito grube przekształcają substancję czynną w jej aktywny metabolit, który pobudza perystaltykę jelita oraz uruchamia wydzielanie wody i elektrolitów do światła jelita. Dzięki temu przynosi ulgę w zaparciu w fizjologiczny sposób

Skład: Jedna tabletka drażowana zawiera 150mg - 220mg Sennae angustifo liae fructus extractum siccum (4-6:1) [ suchy wyciąg z owoców senesu] co odpowiada 20 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B; ekstrahent: woda pitna.

Substancje pomocnicze: Metylowany dwutlenek krzemu, żelatyna, polisorbat 80, talk, stearynian magnezu, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, eudragit L 30 D, makrogol 6000, dwutlenek tytanu, karmeloza sodowa, sacharoza, guma arabska, węglan wapnia, kwas stearynowo-palmitynowy, syrop glukozowy (sucha substancja), wosk montana.

Zawartość opakowania: 10 tabletek

Dawkowanie: Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, preparat stosuje się:

  • dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 tabletka drażowana raz na dobę, na godzinę przed snem; spodziewane działanie przeczyszczające występuje po 8 - 12 godzinach. Tabletki nie należy rozgryzać, lecz połknąć popijając wystarczającą ilością płynu. Nie należy stosować preparatu przez dłuższy okres czasu (powyżej 1-2 tygodni) bez konsultacji lekarskiej.

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o., ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław

Informacja o produkcie: USP Zdrowie sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa Polska

Zymella Pharma Sp. z o.o. ul. Kruczkowskiego 39a, 41-813 Zabrze

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Płatności