Opinie o Nas RUMIANEK FIX, saszetki - 1,5g, 30 sztuk

Kategorie

RUMIANEK FIX, saszetki - 1,5g, 30 sztuk

Dostępność:
Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32 Jest na Pokornej 2 i Pełczyńskiego 32
Czas realizacji: Do 2 dni. Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia
Substancja czynna: Chamomillae Anthodium
Opakowanie: 30 toreb.
Rodzaj: Lek
EAN: 5909990027729
Data ważności: 2021.06.30
szt.
4,77 zł

Wskazania: Tradycyjny środek w dolegliwościach pokarmowych tj. zaburzeniach trawienia, w umiarkowanych kurczach w obrębie jamy brzusznej, w uczuciu pełności lub wzdęciach, w nadmiernym gromadzeniu się gazów zaś zewnętrznie jako tradycyjny środek w umiarkowanych stanach zapalnych oraz podrażnieniach skóry i błon śluzowych, w tym jamy ustnej i dziąseł, okolic odbytu oraz narządów płciowych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na koszyczek rumianku lub inne rośliny z rodziny Złożonych.

Działanie: Napar z koszyczka rumianku działa przeciwzapalnie i przeciwskurczowo.

Możliwe działania niepożądane: W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja nadwrażliwości na rumianek. U osób uczulonych na rośliny z rodziny Złożonych może dojść do reakcji krzyżowej. Bardzo rzadko notowano przypadki ostrej reakcji alergicznej (wstrząs anafilaktyczny, astma, obrzęk twarzy, pokrzywka). W przypadku wystąpienia tego typu reakcji należy skonsultować się z lekarzem.

Skład: 1 saszetka zawiera koszyczek rumianku 1,5 g.

Zawartość opakowania: 30 saszetek po 1,5 g (45 g).

Dawkowanie: Doustnie: 2 saszetki rumianku zalać 3/4 szklanki wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez około 5 minut.

  • Dorośli: pić 3-4 razy dziennie po 3/4 szlanki naparu.
  • Dzieci: pić 3-4 razy dziennie następujące ilości naparu: niemowlęta od 1 do 12 miesiąca życia po 50 ml, małe dzieci od 1 do 5 lat po 75 ml, dzieci od 6 do 12 lat po 100 ml.

Zewnętrznie: Do okładów lub płukanek: stosować napar przygotowany jak dla podania doustnego. Do nasiadówek: stosować napar przygotowany z 3 saszetek rumianku na 1 litr wody.

Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA. ul. Pelpińska 19. 83-200 Starogard Gdański.

Informacja o produkcie: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA. ul. Pelpińska 19. 83-200 Starogard Gdański.

Informacje dodatkowe: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Płatności